EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSlovakSpanish

STING – 15 % zľava z ubytovania

KEDY:  26.6.2018 20:00:00hod

KDE: Bratislavský Hrad,Bratislava

 

STING

Gordon Matthew Thomas Sumner, známy pod menom Sting, sa narodil 2.10.1951 vo Wallsende, Newcastle upon Tyne, Anglicko.

Vyrastal ako najstarší zo štyroch detí mliekara a kaderníčky. Počas štúdií angličtiny a hudby na pedagogickej fakulte Warwick University vynikal v šprinte a hral na kontrabase s jazzovou skupinou. Dostal čestné doktoráty hudby na Northumbriovskej Univerzite(1992) a na prestížnej Berklee College of Music (1994). Nejaký čas bol učiteľom a zároveň spieval s jazzrockovou kapelou Last Exit.

V roku 1977 založil s bubeníkom Stewartom Copelandom a gitaristom Andym Summersom punkové trio The Police, v ktorom pôsobil ako skladateľ, spevák a basgitarista. V roku 1985, kedy vydal LP platňu The Dream of the Blue Turtles (Sen o modrých korytnačkách), začal sólovú kariéru; svojimi piesňami, v ktorých dokonale kombinuje pop, rock, jazz, ľudovú aj vážnu hudbu a texty mnohokrát politického zafarbenia, zaradil sa medzi najpopulárnejšie a najuznávanejšíie osobnosti modernej populárnej hudby.

Prvú skúsenosť pred filmovou kamerou absolvoval ako model pre reklamu na žuvačku Wrigley’s; pre tento účel bol odfarbený na blond a u tohto odtieňa potom už zostal. Ako dramatický herec na seba upozornil v čiernej komédii Detské preháňadlo (r. R. Loncraine), kde stelesnil Martina Taylora, ktorému sa podarí votrieť do priazne jednej rodiny tým, že sa tam ujme a postará o psychicky labilné dievča (Suzanna Hamiltonová). Vedľa role uhrančivých zloduchov (Duna a Nevesta) si vyskúšal svoje herecké schopnosti aj v postavách menej výstredných a výnimočných, ako je proletársky milenec hrdinky (Meryl Streepová) v psychologickej dráme Viac než dosť (r. F. Schepisi).

Jeho prvou manželkou bola herečka írskeho pôvodu Frances Tomeltyová (1976-82) a od 1992 má za ženu herečku a producentku Trudie Stylerovú, s ktorou má štyri deti. Spolu tiež založili nadáciu na záchranu dažďových pralesov a venuje sa veľmi aktívne aj ďalšej charitatívnej činnosti.

V prípade, že sa chystáte na festival, zadáte nám prostredníctvom mailu, telefonicky alebo online rezervácie heslo: Beatles, čaká na Vás 15 % zľava z ubytovania. Tak nás neváhajte kontaktovať na: info@hotelgallery.eu, +421/254777817, 917 632 452.

Tešíme sa na Vás ;)